Jak chutná kratom?

Kratom je vzrušující produkt, který začíná získavat popularitu napříč všemi věkovými kategoriemi. S konzumací a užíváním kratomu se pojí problém s chutí kratomu. Přirozená chuť kratomu je velmi hořká, někdy trpká a hutná. Vše je taky závislé na tom, o jaký druh kratomu se jedná, v jaké části růstu byl sklizen a hlavně je zde důležité říct, že chu´ťové pohárky každého člověka jsou výjimečné. 

Lidé jsou k tomuto produktu přitáhování z různých důvodu od posílení energie a soustředění až po jeho relaxační až analgetické účinky. Ale jak tedy chutná kratom? Existuje negativní strana kratomu, kde se téměř většina uživatelů shoduje, že kratom nechutná dobře, má zemitou, bylinnou až rustikální chuť.

Někteří ho přirovnávají chuti zeleného čaje nebo matchy a přesto je zde mnoho lidí, kteří tu chuť opravdu nemají rádi. S ohledem na to se podíváme, jaké jsou způsoby, jak užívat kratom tak, aby jeho zemitá a hořká chuť byla maximálně skryta nebo obohacena o chuť ovoce.

 

Tradiční způsob konzumace kratomu

V minulosti v Jihovýchodní nejprve užívali kratom žvýkáním sušených listů, ať už během dne, během či práce nebo během slavnostních šamanských obřadů. Nyní to není preferovaný typ užívání kratomu ani v Asii a u nás v Evropě či v USA už vůbec. I tradiční domorodci nyní preferují klasickou formu kratomu v prášku na místo sušených kratomových listů. 

Kratom v prášku

Jeden z nejběžnejších způsobu jak užívat kratom je ve formě velmi jemného prášku. Máme zde mnoho metod, kdy ta klasická je, že se zkombinuje kratom s džušem či se šťávou a důkladně se zamíchá pro dokonalé rozpuštění. Další varianta je klasická metoda vaření kratomového čaje z prášku, který je následně možné dochutit medem, cukrem a citrónem pro odstranění hořké chuti kratomu. 

Pro zkušené sběratele a uživatele je zde metoda "toss-and-wash". Jedná se o naplnění úst trochou vodu, podržení v zadní části hrdla a postupným přidáváním prášku dochází ke kloktání. Zde je to opravdu pro odborníky a je třeba mít u sebe odborný dohled v podobě další osoby.

Kratom tablety

Pro lidi, kteří nemají rádi jakoukoli hořkou chuť a obvzlášť tu kratomovou, tak zde jsou tablety. Jedná se o perfektní alternativa ke kratomovému prášku. Stačí jednoduše vzít tabletu a je hotovo. Je to tak jednoduché a tableta má ideální velikost a dobře se s ni manipuluje. Na našich stránkách najdete kratom tablety zeleného, bílého a červeného kratomu.

Ovocný kratom

Jeden z nejlepších způsobu jak vychytat chuť kratomu je zakoupit ovocný kratom, který je po pečlivém testování vylazen do takové podoby, že je v něm ideální poměr ochucovadel a kratomu, díky čemuž nedojde ke snížení účinku a zároveň se tak zbavíme hořké až trpké chuti. U nás naleznete ochucený kratom s přidáním aroma o příjemné jarní jablko, sladkou třešeň, cola s nádechem třešně a svěží limetka.

Jak tedy chutná kratom?

Se vším, co bylo řešeno výše můžeme říci, že obavy s dochucováním kratomu jsou pryč. Fakt, že kratom nechutná dobře tady vždy bude, avšak víme, že existují varianty, jak se vyvarovat té hořké, zemité a bylinkové chuti. Tyto pocity jsou hlavně přirovnávany čistému kratomovému prášku, netýká se to ochuceného kratomu či nějak speciálně připravovaného kratomu.

Nicméně je obecně známo, že efektivní účinek z kratomu je připisován klasické formě kratomového prášku. Je to nejvíce dostupná forma a pro lidský organismus je velmi jednoduše stravitelná a vylučitelná. Dbejte na to, že kratom je organický produkt a každé dochucení ruší jeho základní podstatu z historického a kulturního hlediska.

Kratom má pověst, že chutná velmi hořce a nepříjemně, což pro některé je nežádoucí chuťový zážitek. Existuje mnoho tipů, které jsme uvedli výše a tím zajistit zlepšení chuti při konzumaci. Patří tam např. přidání citrónové šťávy, medu, cukru, šťávy nebo džusu a další. 

Pokud máte zájem o vyzkoušení kratomu, tak začněte s malými dávkami a postupně vyzkoušejte různé formy, díky kterým zjistíte, jaká varianta je pro vás ta nejlepší. Ať už budete preferovat jakoukoli z variant, tak ke kratomu přistupujte zodpovědně a informujte se o jeho pozitivních i negativních účincích. Pro další informace navštivte naši sekci: Články o kratomu, kde se píše pouze o kratomu a získejte tak vědomosti navíc.

Zpět do obchodu
Vraťte se k nám! ... ...