Různé druhy kratomu a jejich účinky

Kratom, latinsky známý jako Mitragyna speciosa, je rostlina s bohatou paletou druhů a kmenů, z nichž každý má své specifické účinky a využití. Tento článek nabízí hluboký pohled do rozmanitosti kratomu a vysvětluje, jak může ovlivnit vaše tělo a mysl.

Základní rozdělení kratomu

Kratom se typicky rozděluje do tří hlavních kategorií podle barvy žil na listech: bílý, zelený a červený. Každá z těchto barev indikuje specifické vývojové stádium listů a s tím spojené účinky:

 1. Bílý Kratom (White Vein)

  • Charakteristika: Bílý kratom je sklízen v raných fázích růstu a je známý pro své stimulační a energizující účinky. Často se používá ráno nebo během dne pro zvýšení bdělosti a koncentrace.
  • Typické účinky: Zvýšení energie, zlepšení nálady, podpora mentální jasnosti a koncentrace.
  • Populární kmeny: Bílý Maeng Da, Bílý Bali, Bílý Borneo.
 2. Zelený Kratom (Green Vein)

  • Charakteristika: Zelený kratom je sklízen v polovině životního cyklu rostliny a považován za střední cestu mezi bílým a červeným kratomem. Nabízí vyváženou kombinaci energizujících a relaxačních účinků.
  • Typické účinky: Zlepšení nálady, mírná euforie, zvýšení sociální energie, lehká relaxace.
  • Populární kmeny: Zelený Maeng Da, Zelený Malay, Zelený Thai.
 3. Červený Kratom (Red Vein)

  • Charakteristika: Červený kratom, sklízený ve zralosti rostliny, je vysoce ceněn pro své sedativní a analgetické účinky. Je často volbou pro večerní užívání nebo pro ty, kteří hledají úlevu od bolesti nebo relaxaci.
  • Typické účinky: Úleva od bolesti, hluboká relaxace, pomoc při nespavosti, uklidnění mysli.
  • Populární kmeny: Červený Bali, Červený Borneo, Červený Thai.

Další kmeny a speciální směsi

Kromě těchto tří hlavních kategorií existují i speciální kmeny a směsi, které kombinují různé vlastnosti pro specifické účely:

 • Maeng Da: Silný kmen známý pro svou vysokou potenci a intenzivní účinky.
 • Bentuangie: Jedinečný fermentovaný kmen, který nabízí relaxační a uklidňující účinky.
 • Gold a Yellow Vein: Tyto kmeny jsou často vytvářeny speciálními sušicími procesy nebo směsí bílých a červených žil, nabízejí jedinečné účinky.

Jak vybrat správný druh kratomu?

Výběr správného druhu kratomu závisí na vašich osobních potřebách a preferencích. Zvažte, co chcete od kratomu dosáhnout, a vyzkoušejte různé kmeny, abyste našli ten, který vám nejlépe vyhovuje. Každý druh nabízí širokou paletu účinků, od stimulace po relaxaci a úlevu od bolesti. Výběrem správného kmenu pro vaše specifické potřeby můžete maximalizovat přínosy této fascinující rostliny.

Vlivy kratomu na tělo a mysl

Kratom obsahuje řadu chemických sloučenin, které mají různé účinky na tělo a mysl. Hlavní aktivní složkou jsou alkaloidy mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které ovlivňují receptory v mozku a centrální nervové soustavě. Při konzumaci kratomu můžete zažít řadu účinků, které se liší v závislosti na druhu a dávce. Mezi nejčastější účinky patří euforie, zvýšená energie, uklidnění, relaxace, zlepšená bolest a zlepšený spánek.

Důležité informace pro začátečníky při užívání kratomu

Pokud jste nováčkem v užívání kratomu, je důležité si uvědomit několik klíčových aspektů:

 • Výběr kvalitního produktu: Je klíčové vybrat si kvalitní kratomový produkt od důvěryhodného prodejce. Zkontrolujte si pověst a hodnocení prodejce a ujistěte se, že produkt je testován na kvalitu a čistotu.
 • Správné dávkování: Začněte s nižší dávkou a postupně ji zvyšujte podle svých potřeb. Dávkování kratomu se může lišit v závislosti na druhu kratomu, vaší citlivosti a dalších faktorech. Je důležité sledovat svou reakci na kratom a přizpůsobit dávku podle potřeby.
 • Skladování kratomu: Kratom by měl být skladován v suchém a temném prostředí, abyste zajistili jeho dlouhou trvanlivost. Uchovávejte kratom v uzavřené nádobě a chráníte ho před přímým slunečním světlem a vlhkostí.
 • Bezpečnostní opatření: Při užívání kratomu je důležité dodržovat určitá bezpečnostní opatření. Nedoporučuje se kombinovat kratom s alkoholem nebo jinými látkami, které ovlivňují centrální nervovou soustavu. Mějte také na paměti, že kratom může ovlivnit vaši schopnost řídit vozidlo, takže se vyhněte řízení nebo provádění aktivit, které vyžadují zvýšenou pozornost.
 • Minimální vedlejší účinky: Kratom může mít některé vedlejší účinky, jako je nevolnost, zvracení, sucho v ústech a zácpa. Tyto vedlejší účinky jsou obvykle mírné a přechodné. Abyste minimalizovali vedlejší účinky, je důležité dodržovat správné dávkování a nekombinovat kratom s jinými látkami.

Tento rozsáhlý průvodce by měl poskytnout komplexní přehled o kratomu, jeho druzích, účincích, a jak správně kratom užívat. Doufám, že vám tyto informace pomohou lépe pochopit tuto zajímavou rostlinu a umožní vám učinit informované rozhodnutí o jejím užívání.

Zpět do obchodu
Vraťte se k nám! ... ...